Binance’e MATIC Boşaltan Balinanın Elinde Bu 5 Altcoin Var!

Kripto para piyasası geçtiğimiz haftalarda yaşanan bankacılık krizi sonrası altcoin’lerin fiyatında yaşanan büyük değişikliklerle karşı karşıya kaldı. Özellikle balina aktivitelerinin dikkat çektiği son günlerde bu MATIC balinası, elindeki altcoin projelerini Binance’e taşıyor! Peki bu altcoin’ler neler? İşte detaylar…

Bu MATIC balinası varlıklarını dev kripto para borsası Binance’e boşaltıyor!

Önde gelen bir MATIC balinası, elinde bulunan varlıkları Binance’e taşıyor. Bankacılık krizi ile beraber piyasanın yükselişe geçmesi, birçok kripto para balinasını uyandırdı. On-chain verilere göre bu kripto para balinası elinde bulundurduğu Polygon (MATIC) coin’leri Binance’e taşıyarak yatırımcıların dikkatini çekti. Balina, toplamda 1.21 milyon dolar değerindeki 1.10 milyon MATIC’i dev kripto para borsası Binance’e aktardı. Bu dev işlemle beraber birçok yatırımcının gözü Polygon’a (MATIC) çevrildi.

Aktarılan veriler, bu büyük MATIC balinasının daha önce de birkaç kez büyük işlemler gerçekleştirdiğini ortaya koyuyor. Bununla beraber balina cüzdanının bu son işlemlerden önce MATIC’lerini Lido Finance üzerinde stake ettiği de aktarılan veriler arasında.

Öte yandan balinanın elinde bulunan varlıklar da birçok yatırımcı tarafından merak ediliyor. Geçtiğimiz haftalarda BLUR airdrop’u almaya hak kazanan kullanıcılar arasında yer alan MATIC balinası, elindeki tüm MATIC coin’lerini Binance’e aktardı. Fakat balinanın elinde başka büyük altcoin varlıkları da var.

Popüler MATIC balinası cüzdanında toplamda 1.9 milyon dolarlık varlığa sahip. Birçok altcoin projesine portföyünde yer veren balina, MATIC’ten en çok Rocket Pool (RPL)’a sahip bulunuyor. Verilere göre balinanın elindeki toplam RPL varlıklarının değeri 875 bin dolar seviyesinde yer alıyor. Balinanın cüzdanında bulunan diğer altcoinler ise sırasıyla; 372 bin dolar değerinde FraxShare (FXS), 264 bin dolarlık BendDAO (BEND) ve 232 bin dolarlık DAI olarak karşımıza çıkıyor.

Balina, Lido Finance üzerinde büyük işlemler gerçekleştiriyor

Bildiğiniz üzere Lido Finance, Ethereum’la başlayan birçok blockchain üzerinde kullanıcıların likit bir şekilde dijital varlık stake etmesine yarayan bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Proje üzerinde stake edilen MATIC coin’lerin karşılığında stMATIC coin’ini kullanıcılarına aktaran proje, stMATIC kullanan yatırımcılarına stake ödüllerinden faydalanma şansı veriyor.

Bununla beraber kullanıcılar, Polygon fiyatına endeksli stMATIC coin’leri çeşitli DeFi uygulamalarında ve çeşitli yerlerde kullanabiliyorlar. Kriptokoin.com olarak daha önce aktardığımız üzere Lido DAO, Ethereum için de benzer bir uygulama sunuyor. Ethereum stake için kullanıcılar, Şanghay güncellemesinin hayata geçmesini bekliyor. Daha düşük gas ücretleri gibi yararlar sağlayan güncellemenin hayata geçmesiyle beraber birçok yatırımcı farklı özelliklerden faydalanabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir