Canan Karatay’dan öneri.. 1 damlası bile ağız kokusunu geçiriyor

Ağız kokusu, oruç tutan bir çok kişi için sorun olabiliyor. Canan Karatay’ın ağız kokusuna karşı yapmış olduğu öneriyle ilgili detaylar ortaya çıktı. CNN Türk’te yer alan bir içerikte; Canan Karatay’ın ağız kokusuna karşı önerdiği mucize karışımla ilgili formül paylaşıldı.

Sahur vaktinde tüketilen her besin ertesi gün oruç süresini etkiler. Canan Karatay, bu yüzden sahurda tüketilen besinlerin önemine dikkat çekti.

Canan Karatay bunları tek sefer de önlemek için bir kase ev yoğurdunun içine bir yemek kaşığı bal 3 damla limon suyu sıkın karıştırın.

Ağız içindeki bakteriler bal sayesinde artış göstermez. Ayrıca mide asidi gün boyu dengelenir. Yemek borusundan mideye ve bağırsaklara kadar temizleyen yoğurt bal limon karışımı sayesinde oruç süresinde ağız kokusu yaşanmaz.

AĞIZ KOKUSUNUN OLUŞMAMASI İÇİN BİLMENİZ GEREKENLER

Öte yandan Cumhuriyet’in derlemesine göre; Ağız kokusunu önleyen bir kaç formül daha bulunuyor. İşte yapmanız gerekenler.

İftarda ve sahurda bol bol mutlaka su tüketin. Çok su içmek dilinizin kurumasını engelleyerek; ağız içindeki bakterileri minimumda tutar, tükürük salgısını artırarak ağız kokusunu da böylelikle azaltır. Domates, kereviz, pırasa, maydanoz, elma gibi su içeriği bol olan sebze ve meyveleri tüketmeye dikkat edin. Ve mutlaka lokmalarınızı iyi çiğneyin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir