Google en çok arananları açıkladı… 8 Nisan’da yine unutulmadı!

Google, internette en çok aranan içeriklerin başlıklarını paylaştı. 1 Nisan ile 8 Nisan arasında en çok aranan başlıkların sıralandığı listede 23 arama sonucu yer alıyor.

HER 8 NİSAN’DA GÜNDEM OLUYOR

Google tarafından oluşturulan en çok arananlar listesinin birinci ve ikinci sırasını “Fenerbahçe – Beşiktaş” araması oluşturuyor. 23 aramadan oluşan listenin 22’sini futbol içerikli başlıklar oluştururken geriye kalan 1 arama sonucunu da çok sevilen eski bir dizinin ana karakterinin ismi oluşturuyor.

Listeye bakıldığında internet kullanıcılarına en çok tebessüm ettiren arama sonucu, Kurtlar Vadisi dizisinin ana karakteri “Süleyman Çakır” oldu. Süleyman Çakır’ın dizideki ölüm yıldönümünü unutmayan izleyiciler, Google’da en çok arananlar listesine bu ismin de girmesini sağladı.

Neredeyse her sene Twitter’da gündeme giren dizi karakteri Süleyman Çakır, bu yıl da izleyiciler tarafından unutulmadı. Twitter üzerinden ölüm yıldönümü kutlanan karakterin ismini görenler, Google’da Süleyman Çakır ismini aratıp ölüm yıldönümünü teyit ettirdiler.

KARAKTERİ CANLANDIRAN OKTAY KAYNARCA’DAN SÜLEYMAN ÇAKIR İÇİN VİDEO

Kurtlar Vadisi dizisindeki Süleyman Çakır karakterini canlandıran Oktay Kaynarca, izleyicilerin dizi karakterine karşı olan bu ilgisine kayıtsız kalmayarak sosyal medya üzerinden bir video yayınladı. Kaynarca yoğun ilgiye “Rahmetliyi tanırdım” diyerek esprili bir dil ile karşılık verdi.

Google trends

Google Trends, tarafından hazırlanılan liste sürekli güncellenmektedir. Gündeme göre değişiklik gösteren liste, kullanıcıların anlık olarak en çok hangi konuyu merak ettiklerini ve en çok hangi konular hakkında bilgi edinmek istediklerini gösteriyor.

KAYNAK: HABER7

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*