MKS Kağıt’tan Hatay’daki depremzede çocuklara mektup sürprizi

Türkiye’yi derinden sarsan asrın felaketinin ardından minik eller yaraları sarmak için oyuncakların arasına duygu dolu mektuplar koyarak deprem bölgesindeki depremzede çocuklara gönderdiler.

Yüzyılın felaketinin ardından tüm Türkiye deprem yaralarını el birliğiyle sarmaya devam ediyor. Deprem felaketi 11 ilde yıkıma neden olurken bu durumdan en çok etkilenenler ise çocuklar oldu. Depremzede çocuklara moral vermek ve onların yüzlerini güldürmek için MKS Kağıt tarafından “Bir oyuncak bir mektup” sloganıyla kampanya başlatıldı. Kampanyaya MKS Kağıt Yönetim Kurulu Başkanı Maks Gerşon oyuncak bağışı yaparken İstanbul’daki öğrenciler ise mektup yazarak destek verdi. Toplanan mektuplar ve oyuncaklar depremden en çok etkilenen illerden Hatay’a gönderildi.

“ÇOCUKLARIN DEPREM TRAVMASINI OYUNCAKLARLA UNUTTURACAĞIZ”

MKS Kağıt Yönetim Kurulu Başkanı Maks Gerşon; “Depremin ilk gününden itibaren bölgeye yardımlarımızı sürdürüyoruz. Elimizden gelen tüm imkanları seferber ettik. Kuru gıda, paket sular, hijyen malzemeleri, oyuncaklar gibi depremzedelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda bölgeyle STK’lar ve devlet kurumlarıyla istişare ederek yardımlarımızı sürdürüyoruz. Ülkemizin geçtiği bu zor dönemden hep birlikte çıkacağız. Biz de iş insanları olarak elimizi taşın altına koyuyoruz. MKS Kağıt olarak deprem bölgesinde yardımlar harici neler yapabiliriz diye düşündük. Depremzede çocuklar kendilerini yalnız hissetmemeleri için. “Bir oyuncak bir mektup” kampanyası başlattık. İstanbul’daki kendi akranlarının yazdığı mektupları ve oyuncakları deprem bölgesine ulaştırdık. Çocukların oyuncaklarıyla vakit geçirmesi deprem travmasıyla başa çıkmalarının en önemli yöntemlerinden diye düşünüyoruz. Yaşanan travmanın olumsuz etkileri azalabilmek ve duygusal yaralarını onarmaya olumlu etki sağlayabilmekti hedefimiz. Mektupların içerisinde bizleri de etkileyen mesajlar vardı. Devlet ve millet olarak güçlüyüz bunların da üstesinden gelerek atlacağız biz de MKS ailesi olarak bu süreçte deprem bölgesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir