Oruçta ağız kokusundan hoşlanmayanlar bu tarifi uygulasın… 1 kaşığı ağız kokusunu gidermeye yetiyor!

AĞIZ KOKUSU NASIL ENGELLENİR?

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte milyonlarca vatandaş oruç ibadetini yerine getiriyor. Oruç ibadeti esnasında açlık durumundan dolayı ağız kokusu oluşabiliyor. İbadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlar ise ağız kokusundan oldukça şikayetçi.

Yemek yiyip içmeme durumu ile birlikte yanlış diş bakımı ve bazı hastalıklar ağız kokusuna neden olabiliyor. Ülkemizde yer alan başarılı İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay ferah bir nefes için gerekli olan tarifi verdi.

Yapılan tarifin sadece 1 kaşığıyla birlikte ağız kokusu tamamen engelleniyor. Canan Karatay tarafından ağız kokusunu engellenen tarifin detayları paylaşıldı.

AĞIZ KOKUSUNU ENGELLEYEN TARİF!

Sahur vaktinde uygulayacağınız tarif ile birlikte ağız kokunuzu giderebilirsiniz. Ağız kokusundan kurtulmak için bir kase yoğurdun içerisinde 1 yemek kaşığı bal ve 3 damla limon suyu sıkıp karıştırın. Bu sizin ağız kokunuzu engelleyecektir.

AĞIZ KOKUSUNU ENGELLEMENİN YOLLARI!

  • Diş ipi kullanarak dişlerinizin arasında artık kalmasını engelleyin. Bu durumda yiyecekler gün içerisinde koku yapabilir.
  • Sigara tüketimi gün içerisinde ağız kokusuna neden olan etkenlerin neredeyse başında gelir. Ağız kuruluğu ve ağız kokusuna neden olan sigara diş et hastalıklarını da tetikler.
  • Gece yatmadan önce hareket eden protezlerinizi çıkarıp temizleyerek sabah saatlerinde tekrar temizleyip takmanız tavsiye edilir. Eski köprü veya diş proteziniz varsa yeniletmeniz tavsiye edilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir