Şahan Gökbakar, Milletvekili Olmak İçin Hatay Valiliğinden İstifa Eden Rahmi Doğan’ı Tiye Aldı!

Kahramanmaraş’ta meydana gelen yıkıcı depremler nedeniyle tam 11 şehir enkaz yığınına dönüştü. Binaların yerle bir olduğu bölgede yüz binlerce vatandaşımız evsiz kalırken on binlerce kişi yaşamını yitirdi. Yüreğimizi en derinden yakan olaylardan biri ise kimsenin sorumluluk almaması oldu. ‘Acaba birileri istifa eder mi?’ diye beklediğimiz anlarda, hayalet şehire dönüşen Hatay’ın Valisi Rahmi Doğan’dan istifa haberi geldi. Ancak Doğan’ın sorumluluktan değil de milletvekili aday adayı olmak için istifa etmesi tartışma konusu oldu. Şahan Gökbakar, yaptığı paylaşımla Rahmi Doğan’ı tiye aldı.

6 Şubat 2023 tarihi maalesef ki hafızalarımıza çok acı bir şekilde kazındı. Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin bilançosu çok ağır oldu.

Deprem felaketlerinin üzerinden her ne kadar bir ayı aşkın zaman geçmiş olsa da acımız dün gibi taze. Deprem bölgesini terk edemeyenler hala şehirlerinde yaşam mücadelesi veriyor.

Depremzedeler yalnızda soğuk havalarla değil; aynı zamanda çadır ve temel ihtiyaçlarının yetersizliği, tuvalet ve duş sıkıntısı gibi birçok sorun yaşamaya devam ediyor.

İçimizdeki ateşin bir an olsun sönmediği bu dönemde gündeme gelen ilk konulardan biri de ‘istifa’ oldu elbette.

‘Herhangi bir yetkili sorumluluk alıp istifa eder mi?’ sorularına yanıt arandığı günlerde bir haber Hatay Valisi Rahmi Doğan’dan geldi.

Ancak Doğan yok olmanın eşeğine gelen Hatay’ın valilik koltuğunu sorumluluk aldığı için değil, seçimlerde milletvekili aday adayı olmak için bırakması eleştirilere konu oldu.

Ayrılığını sosyal medyadan duyuran Doğan, “Beş yıldır yürüttüğüm Hatay Valiliği görevinden, devlet büyüklerimin de müsaadeleri ile 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan milletvekili seçimlerinde, memleketim Sivas’tan ‘aday adayı’ olmak üzere ayrılmış bulunmaktayım. ” ifadeleriyle dikkat çekti.

Toplumsal ve gündeme dair konular hakkında sessiz kalmayan Şahan Gökbakar birçok isim gibi Rahmi Doğan hakkında paylaşım yaptı.

Ünlü komedyen ”Şjeeeeen iştifaaa mı ettin şeeeen… Millet vekilimi olujaaaan şeeeen… Hanimiş benim millet vekili olmak için iştifaaaa edeniimm… hadi bakalım nur yüzlü Rahmi beey…” ifadeleriyle Doğan’ı tiye aldı.

İşte Şahan Gökbakar’ın kısa sürede beğeni yağmuruna tutulan paylaşımı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir