6X6 çılgınlığına kırmızı Lamborghini de katıldı

Özellikle askeri araçlarda gördüğümüz 6×6 özelliği sonradan günlük hayatımıza da girdi ve arazi araçları ile pikaplarda sıkça karşımıza çıkmaya başladı.

Özellikle zorlu arazi şartlarında büyük kolaylık sağlayan 6×6 özellik 10 yıl önce Mercedes-Benz G 63 AMG 6×6’nın çıkmasıyla başka bir boyuta geçti.

Bazı firmalar 6×6 özelliği fabrika çıkışlı olarak piyasaya sürdü. Bunlar tabii ki sınırlı üretim oldu.

Bazı firmalar ise normal 4×4 araçları 6×6’ya dönüştüren hazır paketler sattı. 6×6 özellikle pikaplar da çok tuttu.

Ford F-150 ve Ram 1500 gibi araçlar için komple paketler satmasıyla bazı kamyonet alıcıları arasında özellikle popüler oldu. Wrangler’lar, Ford Bronco’lar ve hatta Land Rover Defender’lara özel 6×6 yapılar hazır satıldı.

Artık 6×6 çılgınlığı çok daha lüks markalara da sıçradı. Bunun son örneği spor coupe otomobillerle bildiğimiz Lamborghini oldu.

MODİFİYE LAMBORGHINI

Lamborghini’nin SUV tarzı 4×4 Urus modeli de artık 6×6’ya dönüştü.

6×6 Lamborghini’nin hayal ürünü olan çizimlerine internette karşılaşmak mümkün. 2019’da çekilen bir videoda Urus’un modifiye yapılarak yükseltilip pikap haline getirilmiş görüntüleri de var.

Lamborghini’nin Urus modelinin sıfırı Türkiye’de 47.5 milyon TL’den satılıyor.

ABD’nin Güney Florida eyaletinde bir kullanıcının modifiye ederek 6X6 hale getirdiği kırmızı Urus dikkat çekici bir hale bürünmüş.

Ancak sosyal medyada Lamborghini’nin bu halini görenler ikiye bölünmüş durumda. Kimi kullanıcılar aracın görüntüşünü etkileyici bulsa da kimileri 6X6 özelliğin Lamborghini’ye hiçbir şey katmadığı görüşünde.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x