Ali Koç: Son derece endişeliyiz

SÖZCÜ TV’de duayen gazeteci Uğur Dündar’a konuk olan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, altı yılık başkanlık döneminde rakiplerinden her alanda üstün oldukları halde yaşanan hakem hataları nedeniyle şampiyon olamadıklarını söyledi.

Fenerbahçe’nin önünün sistematik bir şekilde kesilmeye çalışıldığını belirten Ali Koç, şu açıklamalarda bulundu:

“Bu sezon ilk yedi hafta içinde hakem hataları yaşadık. Neredeyse her maçta skora etki edecek hatalar yaşadık. Tecrübeli yabancı futbolcularımız hayretler içinde kaldılar. Ama saha içinde kalmayı başardılar. Son üç sezonun puan durumuna baktığımızda 114 maçta her alanda rakiplerinden üstün… Ama bir tane şampiyonluk yok. Burada bir sıkıntı var. Bu sistemle alakalı… Fenerbahçe’nin önüne sistematik bir şekilde engel koyduklarının en büyük kanıtı bu tablo… Fenerbahçe aleyhine hata yapan hakemler neden ödüllendiriliyor. İkinci sezonumuzda Ersun Yanal ile başarılı giderken son yedi haftada sadece bir galibiyet alabildik. Hayatın olağan akışına aykırı… Öyle hakem hatalar yaşadık ki… Bu futbolcuyla, teknik direktörle, başkanla açıklanabilecek bir durum değil…”

“SON DERECE ENDİŞELİYİZ”

İlk yedi haftada yaşadıkları hakem hataları ile ilgili konuşan Ali Koç, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Sistematik bir yapı var. Bu TFF ve MHK üzerinde bir sistem de olabilir. Fütursuzca, korkusuzca bu durum artarak devam ediyor. TFF Başkanı futbolun içinden gelmediği için kolay kandırılıyor olabilir. Hakem sorununu çözmeden marka değerini arttıramazsın. Şampiyonluğun saha içindeki oyunla gelmediğine artık herkes inanıyor. İlk yedi hafta itibariyle son derece endişeliyiz. Son 5-0’lık maçta bariz hatalar var. Hakemlerin performansında büyük bir standartsızlık var. Bu standartsızlık özellikle bizim maçlarımızda tavan yapıyor. Bu neden oluyor? Çok vahim şeyler duyuyoruz.”

“DAYAK YİYORUZ RAKİBE KART ÇIKMIYOR”

Sezonun ilk yedi haftası ile ilgili de konuşan Ali Koç, “İlk yedi haftada en az faul yapan ama en çok sarı kart gören takım da biziz… Bize çok kolay sarı kart çıkıyor. Dayak diyoruz rakibe kart çıkmıyor. Belki sonuca etki edecek müdahaleler yapamıyorlar ama ağaçtan ufak ufak parça koparıyorlar. Bu sarı kartların olumsuz etkilerini ilerideki haftalarda göreceğiz. Biz neden Avrupa maçlarından sonra şikayet etmiyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x