Hayran yapımı bir Zelda filmi geliyor!

Bu, oyunun 25. yıldönümünü kutlamak için yapıldı. YouTuber, ortamı ve karakterleri Unreal Engine 5‘te oluşturdu ve projeyi tamamlamak için 600 saatten fazla çalıştı. Eurogamer’ın haberine göre bu, müzik dışında tek kişilik bir işti.

Tahmin edebileceğiniz gibi Studio Ghibli tarzında muhteşem bir açılış sinematiği var ve bunu Castle Town’daki oynanış takip ediyor. Oyun, elbette Wind Waker’ı ve hatta Tears of the Kingdom ve Breath of the Wild gibi daha yeni cel-gölgeli Zelda oyunlarını hatırlatıyor. Bol miktarda Goron, Gerudo, Hylian ve garip bir şekilde doğrudan Rönesans’tan esinlenmiş görünen bazı hanımlar var. Büyük kötünün kendisi Ganondorf da ortaya çıkıyor.

Hayran yapımı bir Zelda filmi geliyor!

Oyun biraz tutarsız görünüyor ama yine de son derece etkileyici. Hemen hemen her yerde düzinelerce düzinelerce NPC var; gerçek bir Zelda oyununda bulunabilecek olandan çok daha fazlası. Müzik tam yerinde ve bir Zelda oyununun olması gerektiği gibi, sevimli ve keşfetmesi eğlenceli görünüyor.

Bu proje, canlı aksiyon Zelda filminin resmi olarak duyurulmasından sadece birkaç hafta sonra geldi. Animasyon, hikayenin ve karakterlerin hakkını vermenin en iyi yolu gibi göründüğünden, özellikle de Studio Ghibli’den alınan bir şey olduğundan, bazı hayranlar canlı aksiyon filmi fikrinden hiç de memnun değildi. Yine de, Maze Runner filmlerinden yönetmen Wes Ball’un şapkadan gucco’yu çıkarıp çıkaramayacağını filmin ne zaman vizyona gireceğini göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x