Steam’e PlayStation güncellemesi geldi!

PC oyuncularına yönelik dijital video oyun dağıtım platformu Steam, Valve Corporation tarafından geliştirildi. Geniş bir oyun kütüphanesine erişim imkanı sunuyor. Dikkat çekici bir şekilde, Sony de bazı PlayStation özel oyunlarını Steam üzerinden sunuyor. Valve’a göre, 2023 yılında PC’de oyun oynayan konsol kumandası kullanıcılarının sayısı 2019’a göre üç katına çıktı. Video oyun platformu zaten Xbox kumandalarını destekliyordu ancak, PlayStation kumandası sahiplerini hayal kırıklığına uğratmıştı. Ancak bugün bu durum değişiyor çünkü Steam, bir güncelleme alıyor.

En son Steam güncellemesi, PlayStation’ın DualSense ve DualShock kumandalarına sahip olanlara, bu kumandaları tam destekleyen oyunları bulma imkanı sağlayacak. Bu, PC’de PlayStation kumandalarıyla oyun oynamayı daha erişilebilir ve kolay hale getirecek. Ayrıca, güncelleme platformda gezinmeyi kolaylaştıran değişiklikler ve iyileştirmeler de getiriyor.

Steam’e PlayStation güncellemesi geldi!

Steam, kullanıcıların Xbox, DualSense, DualShock veya hepsini kapsayan oyunları kumanda tipine göre aramalarına olanak tanıyan özel bir Kontrolör-Merkezi sayfasını güncelledi. Aynı filtreler, oyun ararken Arama bölümüne de eklendi. Kütüphane sayfası da kullanıcıların kendi oyunlarını destekledikleri kumanda türüne göre filtrelemelerine imkan tanıyacak. Valve, her oyun için mağaza sayfalarını da güncelledi ve bu sayfalarda oyunun oynanabilmesi için uyumlu kumandaları gösterecek. Oyunun tam veya kısmi kumanda desteğine sahip olup olmadığını da belirtecek.

Steam, tam kumanda desteğinin, bir kullanıcının kumanda ile yapmasını beklediği hemen hemen tüm yaygın eylemleri ve etkileşimleri yapabilmesi anlamına geldiğini detaylandırıyor. Diğer yandan, kısmi kumanda desteği, oyunun yanlış bir düğme simgesi gösterebileceği anlamına geliyor.

Steam’in en son güncellemesi, PC oyuncularının PlayStation kumandalarını destekleyen oyunları keşfetmelerine yardımcı olmayı hedefliyor ve bu, oyuncular için memnuniyet verici bir gelişme.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x